Weekendowe zmagania

Końcówka tego tygodnia obfitowała w zawody. Członkowie naszego Klubu wzięli udział w zakończeniu Łódzkiej Ligi Boulderingowej, kolejnej edycji Śląskiej Ligi Boulderowej, I Zawodach Wspinaczkowych dla dzieci - Jasna Strona Mocy Kids oraz w Grach DryToolowych o Kaziową Igłę.

 

Pierwsze wymienione zawody odbyły się już w piątek w łódzkim Spot Boulder Caffe. Zawodnicy przez kilka poprzednich miesięcy zdobywali punkty na kolejno odbywających się edycjach. W zawodach brał udział jeden z członków Klubu, któremu, w ogólnej klasyfikacji, udało się zamknąć pierwszą 10. Przemyślana ciekawa formuła jaką przygotowali łódzcy specjaliści w tej materii była po prostu świetna. Przygotowano 9 problemów boulderingowych, fantastyczną oprawę muzyczną, świetlną i odpowiednie miejsca dla licznej publiczności. Doping i oklaski były naprawdę motywujące, choć powodowały też lekki stres. Można było doświadczyć uczuć, jakie zapewne towarzyszą najlepszym zawodnikom na najbardziej prestiżowych zawodach. Mimo iż całość zawodów trwała dłużej niż się spodziewano, to wspólne towarzystwo i fantastyczna konferansjerka Adama, nie ustępująca samemu Rafałowi Nowakowi, sprawiły, że czas upłynął szybko.

 

 

 

Drugie zawody to już 7 edycja ŚLB, odbywająca się tym razem w Salewa Block w Zabrzu. Na 5 członków BKW czekało 20 boulderów ułożonych przez wicemistrza Polski w Boulderigu. Nie brakowało dynamicznych skoków oraz czujnego skradania. Każdy starał się rozwikłać jak najwięcej problemów. Miejscami kluczowe okazywały się patenty opracowane metodą prób i błędów lub podpowiedziane przez innych zawodników. Wspólna rywalizacja nie musi oznaczać braku koleżeństwa, a brak sędziów - oszustw w wynikach. Prawie 5h trwała walka z grawitacją i własnymi słabościami, zakończona zdobyciem kilku kolejnych punktów i całkowitą niemocą. Po wyjściu okazało się, że pogoda również stoczyła swoją walkę, którą tym razem wygrała biała zima.

 

Galeria z zawodów

 

 

Równocześnie z ŚLB odbywały się zawody dla dzieci na Jasnej w Gliwicach. Zawitał na nie nasz najmłodszy Klubowicz będący w zeszłym roku Mistrzem Polski. Potwierdził swoje fantastyczne umiejętności jako jedyny topując na finałowej drodze w czasie 2 min i 43 sekund. To dopiero początek drogi wspinaczkowej Juniora, jednak już zapowiada wielkie dokonania na przyszłość. Na pewno będziemy żywo śledzić jego postępy i dokonania. Gratulujemy i życzymy wytrwałości.

 

 

Ostatnimi zawodami o jakich chcemy wspomnieć były zawody DryToolowe o Kaziową Igłę organizowane przez Świętokrzyski Klub Alpinistyczny. Dwójka naszych reprezentantów spakowała swoje kaski, raki, czekany i pojechała do podkieleckich Nowin. Zawody te były już 6 edycją organizowaną co roku przez ŚKA. W tym roku przygotowane były pod wdzięczną nazwą Das Beton. Jak widać na poniższym filmiku nawet na pewnego rodzaju nieużytkach lub pozostałościach po niedokończonych budowach można uprawiać bardzo ciekawą formę wspinaczki jaką jest drytooling.

 

 

 

 

Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową, czy fanpage na facebooku i śledzenia wydarzeń Klubowych. Jeśli jesteś zainteresowany tym co robimy i chciałbyś tego spróbować możesz śmiało się do nas odezwać.

 

Zachecamy również do zajrzenia do dołączonych w artykule linków, jest tam więcej informacji o wydarzeniach w których braliśmy udział.

 

Licznik odwiedzin: 39229