II Otwarte Zawody Wspinaczkowe

W dniu 09.11.2014 r. na ściance wspinaczkowej w Hali „Energia” odbyły się po raz drugi Otwarte Zawody Wspinaczkowe w tzw. boulderingu. Udział wzięło ponad 40 osób. Zawodnikami byli nie tylko mieszkańcy Bełchatowa, ale również Częstochowy, Łodzi, Pabianic, Kleszczowa, Dłutowa czy Kielc. Cieszy nas fakt, że nasze zawody budzą sympatię także w innych miastach, gdyż dzięki temu rośnie duch rywalizacji, ale także nawiązują się nowe znajomości.

Zawody rozegrane były w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety oraz juniorzy (dzieci do 13 roku życia). Wszyscy mogli zmierzyć się z 20 problemami, które podzielone były po 4 według stopnia trudności: Extra junior (dodatkowe punkty dla dzieci), LAJT, ŚREDNIE, TRUDNE oraz BARDZO TRUDNE.

Zawody opierały się na zasadzie fair play, czyli każdy sam zaznaczał na karteczce, które problemy udało mu się rozwiązać. Zawody trwały ok 3,5 godziny, a każdy chciał wypróbować swoich sił na większości baldów. Czasami trzeba było cierpliwie czekać w kolejce. Walka była zacięta do ostatnich minut, a mimo to w każdej kategorii musiała odbyć się dogrywka ostatecznie wyjaśniająca kolejność na podium. Opłacało się zachować trochę sił do samego końca.

W kategorii Junior zwyciężyli:
1. Piotr Niźnik Junior - Bełchatów
2. Pola Mularska - Bełchatów
3. Oskar Korpas - Bełchatów

W kategorii Kobiet zwyciężyły:
1. Agnieszka Pastusiak - Bełchatów
2. Cecylia Ciepielewska - Bełchatów
3. Sylwia Basińska-Lech - Bełchatów

W kategorii Mężczyzn zwyciężyli:
1. Patrycjusz Dudek - Częstochowa
2. Jarek Kluf - Częstochowa
3. Mateusz Jatczak - Łódź ŁKW

Nagrodą za pierwsze miejsce był przechodni klubowy puchar – złoty but wspinaczkowy. Oprócz tego każdy z wygranych otrzymał atrakcyjne nagrody, które były zakupione dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu, jakie otrzymaliśmy od Honorowego Patrona zawodów Prezydenta Miasta Bełchatowa, Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego „AS”, Solpark Kleszczów, Perfect English – Szkoła Językowa.

Jak zawsze w ważnych dla klubu chwilach towarzyszyła nam Telewizja Kablowa Bełchatów. Wszystkim uczestnikom zawodów oraz kibicom bardzo dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejną edycję, która planowana jest na wiosnę przyszłego roku. Serdecznie dziękujemy również wszystkim patronom i partnerom, przy współudziale których nasze zawody nabrały szczególnego charakteru otwartej imprezy sportowej.

 

Licznik odwiedzin: 39229