I Otwarte Zawody Wspinaczkowe

W dniu wczorajszym (22.02.2014) odbyły się I otwarte zawody wspinaczkowe organizowane przez Bełchatowski Klub Wysokogórski na terenie hali Energia w Bełchatowie. O godzinie 14:00 krótkim wstępem udało nam się rozpocząć zabawę z grawitacją. Zawody miały charakter bulderingowy, więc konieczne było początkowe wyjaśnienie uczestnikom, o ograniczonej możliwości korzystania ze wszystkich dostępnych chwytów oraz jak wygląda start i koniec ułożonego problemu wspinaczkowe. Dzięki pomocy członków Klubu udało się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania uczestników zawodów. Przygotowane zostało drobne zaplecze z poczęstunkiem, dzięki czemu można było uzupełniać na bieżąco ubytki energetyczne. Na hali można było również zobaczyć sprzęt używany we wspinaczce skalnej czy lodowej. Cała impreza przebiegła bez żadnych wypadków, a liczba zainteresowanych osób miło nas zaskoczyła. Cieszymy się, że udało nam się pokazać nieco szerszemu gronu bełchatowian na czym polega wspinaczka i jak nie wiele potrzeba do jej uprawiania.

Kolejny miłym zaskoczeniem była obecność członków zaprzyjaźnionego Klubu Wysokogórskiego z Częstochowy. Wizyta ta zakończyła się przejęciem przechodniego pucharu Bełchatowskiego Klubu Wysokogórskiego za zajęcie 1 miejsca w kategorii mężczyzn przez Patryka Dudka. Wielkie gratulacje dla wszystkich zwycięzców! Drobne upominki przygotowane przy wsparciu Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego zostały wręczone zwycięzcom oraz rozlosowane pośród wszystkich uczestników. Pełne wyniki znajdują się w linku poniżej.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i spróbowanie swych sił. Szczególnie cieszy nas fakt dużego zainteresowania wśród najmłodszych. Dziękujemy również naszym partnerom: firmom K&M Sport, Perfect Vision, Master-Net, WiliLED, Urzędowi Miasta Bełchatowa, Starostwie Powiatu Bełchatowskiego oraz partnerowi medialnemu Telewizji Kablowej Bełchatów.

 

Licznik odwiedzin: 39229