Za nami październik

Za nami październik

Pogoda, mimo swej łaskawości, robi się coraz bardziej mroźna i zimowa. Dla osób wspinających się w plenerze kończy się sezon. Dla wspinających się na sztucznych obiektach, bądź drytoolowo, sezon ten się rozpoczyna. Z roku na rok zaobserwować można niesamowicie szybki rozwój obiektów wspinaczkowych pod względem rozbudowy dostępnych formacji, zakupów wszelakich struktur, czy chwytów, po co raz częstsze organizacje zawodów. W ciągu ostatnich 2-3 lat nie było miesiąca bez zawodów na dużych obiektach wspinaczkowych - dziś nie ma tygodnia bez takowych. Cieszy rozwój wspinaczki na świecie, cieszy rozwój w Polsce. Przekazy live stream pozwalają śledzić zmagania najlepszych w Austrii, Niemczech, Kanadzie, czy Chinach na żywo bez wychodzenia z domu. Poświęcenie wolnej soboty pozwala dołączyć do zmagań w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy na szeroko pojętym Śląsku.

Miło nam poinformować, że w zmaganiach tych biorą udział Członkowie naszego Klubu. Najmłodszy nasz Klubowicz, Piotr Niźnik Junior, w miesiącu październiku wziął udział aż w 3 zawodach organizowanych na arenie naszego kraju. 10 października startując w zawodach Gliwice na Topie X miał okazje zostać zwycięzcą już po półfinałach, które ukończył jako jedyny. Stosując jednak zasadę fair play dał jeszcze jedną szanse swoim rywalom rozgrywając finał do którego mogli wejść wszyscy uczestnicy. W finale tym potwierdził swoje umiejętności zajmując 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Przenosząc jego wynik do grupy starszej równie ciężko byłoby odebrać mu zwycięstwo. 17 października na zawodach organizowanych od zeszłego roku pod nazwą Jasna Strona Mocy Kids w kategorii klas 3-4 zajął 2 miejsce ustępując jedynie kilka sekund w czasie przejścia finałowej drogi na trudność. Wspinanie na trudność to ulubiona dyscyplina Juniora, mimo to 24 października wziął udział w zawodach we wspinaczce na czas. Zawody w ramach Pucharu Polski Dzieci i Młodzików organizowane na arenie Skarpa Bytom przyniosły mu 5 pozycję. Stanowiły jednak ogromne zasoby nowych doświadczeń związanych właśnie z tą dyscypliną. W najbliższą sobotę, 7 listopada, kolejne zawody Big Little Monkey na sosnowieckim Poziomie450. Gratulujemy wyników i życzymy kolejnych medali, dyplomów i doświadczeń.

Nieco starsi Członkowie Klubu również starają się promować wspinanie i nasze miasto biorąc udział kolejny rok z rzędu w Śląskiej Lidze Boulderowej oraz Łódzkiej Lidze Boulderowej organizowanej przez Spot Boulder Caffe. Ponieważ jest to cykl zawodów trwający praktycznie całą zimę (do marca 2016 roku), o wynikach ciężko tutaj wspominać. Jednak kolejne starty i wyjazdy z pewnością przyczynią się do rozpoznawalności Bełchatowa i miejskiego Klubu Wysokogórskiego na tle innych Klubów, zrzeszonych w Polskim Związku Alpinizmu. Oprócz tych imprez zbliżają się kolejne cykliczne zawody organizowane w Warszawie - Bloco Loseres, w Krakowie - Push The Limits, Krak’em all, czy Poznaniu - Moc i Siła. Uchylamy również rąbka tajemnicy związanej z miastem Łódź – szykują się tam derby wspinaczkowe pomiędzy Łódzkim Klubem Wysokogórskim, a Akademickim Klubem Górskim, w których również BKW będzie brało udział. Mimo nazwy, „derby”, zawody mają charakter jak najbardziej otwarty i każdy chętny będzie mógł w nich wziąć udział. Lada moment pojawi się więcej informacji związanych z tym wydarzeniem.

Zapraszamy do wspólnych wyjazdów na zawody, na ścianki wspinaczkowe oraz do śledzenia kolejnych relacji z naszych zmagań. Będzie się działo !!!

 

< powrót do wszystkich aktualności

Licznik odwiedzin: 38521