Rozpoczęcie sezonu wspinaczkowe 2015

Rozpoczęcie sezonu wspinaczkowe 2015

Ogłaszamy, iż w sobotę 9 maja w skałach w Grupie Dziewicy nieopodal Zamku w Olsztynie Bełchatowski Klub Wysokogórski oficjalnie otworzył letni sezon wspinaczkowy.

Był to idealny dzień na taką imprezę w idealnym plenerze i z idealną pogodą. Kto nie był niech żałuje. Choć takich będzie niewielu, gdyż w tym roku moc ludzi przybyła na „otwarcie”. Ponad 20 osób z Bełchatowa, Łodzi Piotrkowa Tryb. i okolic PLUS wspinacze z zaprzyjaźnionego KW Częstochowa oraz UWAGA stado owiec z czarną kozą na czele zaszczyciło swoją obecnością naszą imprezę.

Dopisała nie tylko frekwencja, ale i piękna słoneczna pogoda. Dzięki temu wspinanie połączone z piknikowaniem odbyło się bez najmniejszych zakłóceń. Wspinali się niemal wszyscy, a Ci co się nie wspinali wypoczywali na łonie natury korzystając z jej darów. Pobliskie ruiny zamku stanowiły dodatkową atrakcję dla dorosłych i dzieci. Najmłodszy uczestnik, który dotykał skały miał zaledwie rok życia. Liczymy na Kajetana w przyszłości.

Wśród nas były osoby, które po raz pierwszy zakosztowały skalnego wspinania. Nikt nie poddawał się bez walki. Rywalizacja ze swoimi słabościami i lekkim strachem opłaciły się, gdyż satysfakcja z pokonania kolejnych metrów skały oraz emocje temu towarzyszące były bezcenne. Pod czujnym okiem Klubowiczów początkujący wspinacze “wędkowali” na drogach: Druga Rysa IV-, Droga po Trawkach IV+, Wielki Okap VI, Międzyrysie V+, Droga Przyprostokątna IV, Małpie Zacięcie V+. Niektórzy po dłuższej przerwie wspinaczkowej pokusili się także o prowadzenie dróg z dolną asekuracją. Bardziej zaawansowani wspinacze przymierzali się do Filaru Dziewicy VI.2+, Drogi Wilhelmiego VI.

Co prawda nie wszystkim udało się (z różnych względów) dotrwać do punktu kulminacyjnego, czyli wieczornego ogniska i pieczonych kiełbasek. Jednak każdy w ciągu dnia czerpał radość ze wspólnie spędzonego czasu. Biesiadowanie w kręgu trwało do późnych godzin wieczornych. Wszystkim uczestnikom wielkie podziękowania za przybycie! Owcom i kozie także dziękujemy za obecność.

Mamy nadzieję, że tak udane otwarcie zaowocuje dobrym zarówno w towarzystwo, cyfrę i pogodę sezon wspinaczkowy.

 

Więcej zdjęć na naszym fanpage: Album

 

< powrót do wszystkich aktualności

Licznik odwiedzin: 38521